شماره تماس: ۰۲۱-۹۱۵۹۳۳۵۷

تور استانبول

تور استانبول 4 شب پرواز معراج
اقامت: 4 شب و 5 روز
ایرلاین: معراج
شروع قیمت از: 7,570,000 تومان
جزییات تور
تور استانبول 3 شب با تیلویند
اقامت: 3 شب و 4 روز
ایرلاین: تیلویند ایرلاینز
شروع قیمت از: 7,890,000 تومان
جزییات تور
تور ارزان استانبول 3 شب
اقامت: 3 شب و 4 روز
ایرلاین: قشم ایر
شروع قیمت از: 9,050,000 تومان
جزییات تور
تور استانبول پرواز پگاسوس
اقامت: 3 شب و 4 روز
ایرلاین: پگاسوس
شروع قیمت از: 9,400,000 تومان
جزییات تور
تور استانبول 6 شب
اقامت: 6 شب و 7 روز
ایرلاین: قشم ایر
شروع قیمت از: 9,410,000 تومان
جزییات تور
تور استانبول 4 شب و 5 روز
اقامت: 4 شب و 5 روز
ایرلاین: قشم ایر
شروع قیمت از: 9,550,000 تومان
جزییات تور
تور استانبول 5 شب
اقامت: 5 شب و 6 روز
ایرلاین: قشم ایر
شروع قیمت از: 10,000,000 تومان
جزییات تور
قیمت تور استانبول
اقامت: 3 شب و 4 روز
ایرلاین: ایران ایر تور
شروع قیمت از: 10,300,000 تومان
جزییات تور
تور استانبول 4 شب ایران ایرتور
اقامت: 4 شب و 5 روز
ایرلاین: ایران ایر تور
شروع قیمت از: 11,050,000 تومان
جزییات تور
تور استانبول 5 شب با تابان
اقامت: 5 شب و 6 روز
ایرلاین: تابان
شروع قیمت از: 11,550,000 تومان
جزییات تور
تور استانبول از تبریز با پرواز پگاسوس
اقامت: 3 شب و 4 روز
ایرلاین: پگاسوس
شروع قیمت از: 11,590,000 تومان
جزییات تور
تور استانبول پرواز ایران ایر 3 شب
اقامت: 3 شب و 4 روز
ایرلاین: ایران ایر
شروع قیمت از: 11,730,000 تومان
جزییات تور
تور استانبول هتل 4 ستاره
اقامت: 3 شب و 4 روز
ایرلاین: قشم ایر
شروع قیمت از: 12,330,000 تومان
جزییات تور
تور استانبول پرواز معراج 3 شب
اقامت: 3 شب و 4 روز
ایرلاین: معراج
شروع قیمت از: 12,370,000 تومان
جزییات تور
تور استانبول 7 شب و8 روز
اقامت: 7 شب و 8 روز
ایرلاین: قشم ایر
شروع قیمت از: 13,160,000 تومان
جزییات تور
تور استانبول 7 شب ایران ایرتور
اقامت: 7 شب و 8 روز
ایرلاین: ایران ایر تور
شروع قیمت از: 13,300,000 تومان
جزییات تور
تور استانبول از تبریز
اقامت: 4 شب و 5 روز
ایرلاین: کاسپین
شروع قیمت از: 13,870,000 تومان
جزییات تور
تور استانبول 7 شب با تیلویند
اقامت: 7 شب و 8 روز
ایرلاین: تیلویند
شروع قیمت از: 14,300,000 تومان
جزییات تور
تور استانبول هتل 5 ستاره
اقامت: 3 شب و 4 روز
ایرلاین: قشم ایر
شروع قیمت از: 15,230,000 تومان
جزییات تور
تور استانبول هتل تکسیم اکسپرس
اقامت: 3 شب و 4 روز
ایرلاین: قشم ایر
شروع قیمت از: 15,300,000 تومان
جزییات تور
تور استانبول از مشهد
اقامت: 6 شب و 7 روز
ایرلاین: ایران ایر تور
شروع قیمت از: 16,790,000 تومان
جزییات تور
تور استانبول از شیراز
اقامت: 6 شب و 7 روز
ایرلاین: ایران ایر تور
شروع قیمت از: 17,970,000 تومان
جزییات تور

تورهای ویژه

تور استانبول

استانبول شهری با جاذبه‌های گردشگری فراوان و متنوع است که توجه هر مسافری را به خود جلب میکند. از طرفی تور استانبول هزینه چندان بالایی ندارد و به همین خاطر در میان ایرانیان به یکی از تورهای محبوب و پرطرفدار تبدیل شده است. درست است که پایتخت ترکیه شهر «آنکارا» است ولی استانبول بزرگ‌ترین شهر ترکیه بوده و قسمتی از آن در قاره اروپا و قسمت دیگرش در قاره آسیا واقع شده است.

دو قاره اروپا و آسیا در تنگه بسفر استانبول به هم وصل میشوند و این تنگه به عنوان معروف‌ترین منطقه دیدنی در استانبول شناخته میشود. ایران در همسایگی کشور ترکیه قرار دارد و با آن دارای مرز مشترک زمینی است. از طرفی تور استانبول ترکیه نسبت به سایر تورهای خارجی، قیمت کمتری دارد. از این رو گردشگران میتوانند به راحتی سفر به ترکیه را تجربه کنندو خاطرات خوشی را برای خود و خانواده‌شان رقم بزنند.

همچنین تورهای لحظه آخری استانبول از نظر قیمت بسیار مقرون به صرفه هستند و شما میتوانید با استفاده از این تورهای ارزان قیمت، با پرداخت هزینه‌ای معادل با 50 درصد قیمت واقعی، به سمت استانبول حرکت کنید. لازم به ذکر است که پرواز استانبول از شهرهای مختلف و در ساعات مختلفی از شبانه روز انجام میشود. ایرلاین های ایرانی و خارجی بسیاری در مسیر پروازی ایران ترکیه فعالیت دارند و شما می‌توانید با توجه به بودجه خود، بهترین گزینه‌ را انتخاب کنید. برای خرید تور استانبول، اطلاع از قیمت پرواز استانبول و رزرو هتل در استانبول ترکیه، همین امروز با کارشناسان آژانس گردشگری آهو بال تماس بگیرید.

 

روش های سفر با تور استانبول

راحت‌ترین و سریع‌ترین روش برای سفر به استانبول، استفاده از تور هوایی استانبول است، زیرا شما خیلی سریع و بی دردسر به مقصد خود میرسید. اما اگر بنا به دلایلی همچون کمبود بودجه، ترس از پرواز و علاقه به بازدید از شهرهای مختلف، نمیخواهید از تور استانبول هوایی استفاده کنید، پیشنهاد ما به شما خرید تور زمینی استانبول است. تور زمینی ترکیه سفری اقتصادی و مقرون به صرفه‌تر را برای شما به ارمغان میآورد و باعث میشود در طول سفر از شهرهای بسیاری دیدن کنید.

برای رزرو بلیط قطار تهران استانبول و یا بلیط اتوبوس تهران استانبول،می‌توانید به سایت آژانس آهوبال مراجعه کرده و ساعت و تاریخ حرکت خود را مشخص کنید. گاهی اوقات در طول سال، آژانس‌های مسافرتی تور استانبول را با رزرو هتل‌های متنوع و  چارتر کردن پرواز، به صورت لحظه آخری ارائه میکنند. بنابراین شما میتوانید تورهای استانبول را با بلیط رفت و برگشت، راهنمای فارسی زبان، ترانسفر فرودگاهی، هتل، بیمه مسافرتی، گشت شهری و سیمکارت رایگان خریداری کرده و همه این امکانات و خدمات را با کمترین قیمت در اختیار داشته باشید.

 

تور استانبول هوایی

اگر دوست دارید به راحت‌ترین و سریع‌ترین شکل ممکن به استانبول ترکیه برسید، باید از تور هوایی استانبول استفاده کنید. به این ترتیب میتوانید بدون دغدغه و خستگی در عرض 3 ساعت و 30 دقیقه به استانبول برسید. خوشبختانه پروازهای مستقیم تهران استانبول، با ایرلاین‌های متنوع داخلی و خارجی، انجام میشود. از این رو مسافران میتوانند از طریق فرودگاه امام خمینی، پرواز مستقیم و راحتی از تهران به استانبول خریداری کنند.

 

 پروازهای مستقیم تهران استانبول با چه ایرلاین‌هایی انجام می‌شود؟

همانطور که گفتیم ایرلاین‌های مختلف داخلی و خارجی پروازهای استانبول را ارائه میدهند. به عنوان مثال ایرلاین‌های خارجی مانند هواپیمایی پگاسوس و هواپیمایی ترکیش، پروازهای مستقیم تهران استانبول را انجام می‌دهند. پروازهای غیر مستقیم تهران استانبول نیز با هواپیمایی امارات و هواپیمایی قطر ایرویز صورت می‌گیرد. در حال حاضر برخی ایرلاین‌های ایرانی همچون هواپیمایی ماهان، هواپیمایی آسمان، هواپیمایی قشم ایر، هواپیمایی ایران ایرتور، هواپیمایی معراج و هواپیمایی ایران ایر نیز پروازهایی را به مقصد استانبول انجام میدهند.

مسلما اگر پرواز و هتل خود را از میان گزینه‌های ارزان قیمت انتخاب کنید، هزینه تور شما به شدت کاهش می‌یابد. شما با انتخاب کلاس پروازی پایین‌تر و یک ایرلاین داخلی، می‌توانید با قیمتی بسیار کمتر از حد معمول، سفر به استانبول را تجربه کنید. بنابراین در زمان خرید بلیط هواپیما، به نوع ایرلاین، کلاس پروازی و تاریخ و ساعت آن توجه کنید. به عنوان مثال روزهای پرواز  ایرلاین های موجود، به شرح زیر هستند:

 • هواپیمایی ماهان: در تمامی روزهای هفته، در مسیر رفت تهران استانبول، پروازهای هواپیمایی ماهان انجام می‌شوند.
 • هواپیمایی ایران ایر: در روزهای دوشنبه، چهارشنبه و جمعه، در مسیر تهران استانبول، پروازهای هواپیمایی ایران ایر انجام می‌شوند.
 • هواپیمایی ایران ایرتور: در روزهای یکشنبه، چهارشنبه و جمعه، در مسیر تهران استانبول، پروازهای هواپیمایی ایران ایرتور انجام می‌شوند.
 • هواپیمایی قشم ایر: در روزهای دوشنبه و پنجشنبه، در مسیر تهران استانبول، پروازهای هواپیمایی قشم ایر انجام می‌شوند.
 • هواپیمایی معراج: روزهای چهارشنبه و در مسیر تهران استانبول، پروازهای هواپیمایی معراج انجام می‌شود.
 • هواپیمایی آسمان: روزهای دوشنبه و در مسیر تهران استانبول، پروازهای هواپیمایی آسمان انجام می‌شود.
 • هواپیمایی ترکیش: در تمامی روزهای هفته، در مسیر تهران استانبول، پروازهای هواپیمایی ترکیش انجام می‌شوند.
 • هواپیمایی پگاسوس: روزهای دوشنبه، چهارشنبه و جمعه، در مسیر تهران استانبول، پروازهای هواپیمایی پگاسوس انجام می‌شوند.

 

ارزانترین تور استانبول : زمینی

اگر به دنبال این هستید که سفر خود به استانبول را با هزینه‌ای بسیار مقرون به صرفه تجربه کنید، باید از تور استانبول زمینی استفاده نمایید. تور زمینی در واقع یک تور ارزان استانبول است می‌تواند لحظاتی لذت بخش را برایتان رقم بزند. برای خرید تور استانبول زمینی، باید یک پاسپورت با حداقل 6 ماه اعتبار داشته باشید و پولهای خود را به واحد دلار یا لیر همراه ببرید.

 

انواع تور استانبول زمینی

چندین روش برای برگزاری تور استانبول زمینی وجود دارد که هر کدام ویژگیهای خاص خودشان را دارند. شما از طریق قطار، اتوبوس و ماشین شخصی خود می‌توانید به استانبول بروید. در ادامه به بررسی هر یک از این روش‌ها میپردازیم.

 

 • تور استانبول زمینی با قطار

اگر قصد سفر با تور زمینی استانبول را دارید و میخواهید با قطار حرکت کنید، باید بدانید که سفر به استانبول با قطار، به شکل یکسره نبوده و  چند مرحله دارد. در مسیر تور استانبول با قطار، شما باید از شهرهای مختلفی عبور کنید. ابتدا با قطار‌های 4 ستاره رجا از تهران تا شهر وان را پشت سر میگذارید. سپس در شهر وان با کشتی ادامه راه را در پیش میگیرید و از دریاچه وان به بندر تات وان میروید. بعد از آن باید با قطار‌های 4 تخته ترک از بندر تا‌ت وان به آنکارا سفر کنید. سپس شما میتوانید از آنکارا سوار قطار شده و به کمک قطار‌های آنکارا - استانبول ، به سوی این شهر رهسپار شوید. باید بدانید که سفر با تور زمینی استانبول چیزی حدود 70 ساعت طول می‌کشد که این زمان ممکن است بابت چک کردن مدارک در پایانه‌های مرزی کمی بیشتر یا قدری کمتر شود.

 

 • تور استانبول زمینی با خوردو شخصی

اگر قصد دارید با خودرو شخصی به استانبول سفر کنید باید بدانید که این روش بسیار خسته‌کننده است و چندان پیشنهاد نمیشود. شما برای استفاده از این روش، باید ابتدا خودرو شخصی خود را کاپیتاژ کنید و حتما گواهینامه بین‌المللی  داشته باشید. همچنین باید پلاک ترانزیت بگیرید، ماشین خود را بیمه کنید و گواهی بین‌‌المللی مالکیت خودرو‌تان را تهیه نمایید. لازم به ذکر است که سفر با خودرو شخصی به مقصد استانبول مقرون به صرفه نیست. زیرا قیمت بنزین در ترکیه بسیار زیاد است و شما باید مبلغ بسیاری را بابت هزینه بنزین در نظر بگیرید.

 

 • تور استانبول زمینی با اتوبوس

سفر تور استانبول زمینی با اتوبوس، روش دیگری است که طرفدران بسیاری دارد. با توجه به کیفیت اتوبوس‌ها می‌توانید سفری راحت را تجربه کنید. به طور کلی اغلب اتوبوس‌های تهران استانبول، VIP بوده و دارای 25 صندلی برای مسافران  هستند. معمولا از یکی از پایانه‌های اتوبوس‌ رانی تهران، مانند: ترمینال غرب (میدان آزادی) و یا ترمینال بیهقی (آرژانتین)، تور استانبول زمینی با اتوبوس آغاز میشود. زمانی که سوار بر اتوبوس‌های استانبول، سفر خود را به شکل زمینی آغاز می‌کنید، در مسیر خود از شهرهای قزوین، میانه، تبریز و مرند و ماکو عبور کرده و به مرز بازرگان می‌رسید. سپس بعد از انجام بررسی‌ مدارک و انجام برخی کار‌های اداری، از کشور خارج شده و  وارد پایانه مرزی ایران و ترکیه میشوید. در مرز نیز میتوانید با اتوبوس و یا با ون‌های ترک به سمت استانبول حرکت کنید.

 

تور استانبول ارزان و لحظه آخری

یکی از موضوعات مهمی که در سفرهای خارجی مطرح میشود، بحت قیمت تور و هزینه‌های مورد نیاز است. تور استانبول پکیج‌های متنوعی دارد که هر کدام از درجه کیفی متغیری برخوردار هستند. بنابراین شما میتوانید متناسب با بودجه خود، یکی از تورهای ارزان قیمت استانبول را انتخاب کنید. برای خرید تور ارزان قیمت استانبول، شما باید پرواز و هتل خود را از میان گزینه‌های اقتصادی و یا چراتری انتخاب کنید. آژانس گردشگری ........ با پکیج‌های بسیار متنوع خود، شما را عازم سفر به ترکیه و شهر زیبای استانبول می‌کند. زیرا این مجموعه در طول سال، تور استانبول ارزان و لحظه آخری را نیز برگزار می‌کند.

در فصل‌هایی از سال که تعداد متقاضیان تور استانبول کاهش مییابد و گردشگران کمتر به استانبول سفر می‌کنند، نرخ تور استانبول ترکیه به کمترین میزان می‌رسد و تورهای لحظه آخری یا آفرهای ویژه‍ای ارائه میشوند. به عنوان مثال، فصل زمستان یکی از فصول کم گردشگر برای تور استانبول است و شما می‌توانید در این بازه زمانی، تور استانبول ارزان قیمت و یا تور استانبول لحظه آخری را تهیه کنید.

در مقابل، فصل‌هایی مانند بهار که ایام نوروز را به دنبال دارند، بیشترین میزان گردشگر و متقاضی تور را دارند. در فصل بهار و با ارائه تور نوروزی استانبول، قیمت‌ها به شدت افزایش یافته و شما برای اطلاع از نرخ تور استانبول، خرید تور، رزرو بلیط و هتل در بهترین زمان‌ها، باید از طریق وبسایت آژانس گردشگری آهو بال اقدام کنید.

 

قیمت تور استانبول

مانند سایر تورهای گردشگری، نرخ تور استانبول نیز تحت تأثیر عوامل مختلفی است. مثلا قیمت بلیط هواپیمای فرست کلاس و یا هتل‌های 5 ستاره استانبول، قیمت تور را افزایش میدهند. در حالی که اگر در برنامه سفرتان، پرواز اکونومی و هتل 2 یا 3 ستاره‌ای را انتخاب کنید، قیمت تور استانبول را میتوانید به شدت کاهش دهید. از طرفی تعداد روزهای اقامت شما نیز میتوانید منجر به کاهش یا افزایش قیمت تور استانبول شود.

قیمت نهایی تورهای استانبول، با توجه به انتخاب زمان سفر نیز متغیر است. گردشگری در تاریخ‌های خاص و یا زمان برگزاری جشن‌ها و فستیوال‌ها، عمدتا گران‌تر است. زیرا بیشترین تقاضا و تعداد مسافران در این بازه‌های زمانی‌ وجود دارد و اصطلاحاً به آن «های سیزن» می‌گویند. بنابراین فصلی که در آن برای خرید تور استانبول اقدام میکنید نیز، بر روی قیمت نهایی تور، تأثیر خواهد گذاشت.

 

چه عواملی بر روی قیمت تور استانبول تأثیر می‌گذارند؟

قیمت تور استانبول دستخوش عوامل متعددی است که از جمله آن‌ها میتوان به کلاس پروازی، ساعت پرواز، شرکت هواپیمایی، محل اقامت، مدت اقامت تور و فصل سفر اشاره کرد. معمولا در ایام پر گردشگر مانند بهار، تابستان و یا تعطیلات زمستانه و شروع سال نو میلادی، نرخ تور استانبول به بیشترین حد میرسد. اما در ایام سرد سال، اواسط پاییز و اوایل زمستان، شاهد کاهش قیمت چشمگیر تورهای استانبول خواهید بود. معمولا در این زمان‌ها، آفر تور استانبول و تورهای لحظه آخری و ارزان قیمت استانبول عرضه میشوند که متقاضیان خاص خود را دارند. شما با  کمک آژانس گردشگری ....... میتوانید بهترین انتخاب را برای تاریخ سفر، رزرو ایرلاین و هتل خود داشته باشید. فقط کافیست به وبسایت این مجموعه مراجعه کرده و یا با کارشناسان آن مشورت کنید.

 

در تور استانبول بهتر است در کدام مناطق هتل رزرو کنیم؟

یکی از سوالاتی که عمدتا برای بسیاری از گردشگران در سفر با تور استانبول به وجود میآید، این است که کدام مناطق را برای رزرو هتل خود در نظر بگیرند. در پاسخ به این سوال باید بگوییم که بهتر است هتل یا اقامتگاه خود را در اطراف میدان تکسیم (سلطان احمد) رزرو کنند. زیرا این میدان دسترسی خوبی به نواحی مختلف استانبول دارد و شما میتوانید به راحتی در سراسر این شهر به گشت و گذار بپردازید. البته توجه داشته باشید که هر چه هتل محل اقامت شما به مرکز شهر نزدیک‌تر باشد، به طبع هزینه آن نیز بیشتر خواهد شد. بنابراین اگر بودجه زیادی برای سفر خود ندارید، بهتر است هتل خود را دور از مرکز شهر و در حومه استانبول انتخاب کنید. برخی از بهترین مناطق استانبول را که میتوانید هتل خود را در آن‌ها رزرو کنید، برای شما در زیر فهرست کرده‌ایم:

 • منطقه تکسیم (تقسیم) و بشیکتاش: بهترین منطقه استانبول برای اقامت در هتل‌های لوکس.
 • منطقه گرند بازار: بهترین منطقه استانبول برای اقامت در هتل‌های خانوادگی.
 • منطقه کاراکوی: بهترین منطقه استانبول برای اقامت در هتل‌های ارزان .
 • منطقه گرند بازار: بهترین منطقه استانبول برای اقامت در نزدیکی مراکز خرید.
 • منطقه گالاتا و بشیکتا: بهترین منطقه استانبول برای اقامت علاقه‌مندان به تفریحات شبانه.

 

بهترین مدت زمان اقامت در استانبول چند روزه است؟

ابنکه تور استانبول شما چند روزه باشد، کاملا سلیقه‌ای است. شما با توجه به هدف خود از سفر به استانبول، میتوانید تعداد روزهای اقامت‌تان را تعیین کنید. اما به طور کلی برای بازدید از همه جاذبه‌های دیدنی استانبول، باید حداقل 3 شب و 4 روز اقامت داشته باشید. به این ترتیب میتوانید مکان‌های گردشگری مهم، مراکز خرید و اماکن تفریحی را به راحتی ببینید و از مدت سفر خود، نهایت استفاده را ببرید. البته هر چه تعداد روزهای اقامت شما بیشتر باشدف ملزم به پرداخت هزینه بیشتری خواهید بود ولی میتوانید تمامی مناطق مورد نظرتان را در استانبول ببینید.

 

بهترین زمان سفر به استانبول چه موقعی است؟

بهترین فصل سفر در تور استانبول که اصطلاحا به آن «های سیزن» نیز میگویند، فصل‌های بهار و پاییز هستند. درست است که برای سفر به استانبول، تقریباً همه ماه‌های سال مناسب هستند، اما در بهار و پاییز، که اوج زمان گردشگری میباشد، شما میتوانید علاوه بر لذت بردن از هوای معتدل و مدیترانه‌ای از جشنواره‌ها، فستیوال‌ها و تخفیفات خرید بهره‌مند شوید. به این ترتیب سفری خاطره‌انگیز خواهید داشت و از تمامی لحظات آن لذت خواهید برد.

در بهار، برنامه‌های ویژه عید نوروز نیز وجود دارد، بنابراین تور نوروزی استانبول ترکیه، یکی از گزینه‌های پرطرفدار برای مسافران است. اگر میخواهید سفری ارزان و مقرون به صرفه داشته باشید، باید فصل پاییز و اواسط مهر ماه را انتخاب کنید. عمدتا در این بازه زمانی، میزان گردشگران کمتر است و از این رو نرخ تور استانبول نیز کاهش مییابد.

 

بهترین گزینه‌های خرید در تور لحظه آخری استانبول کدامند؟

مراکز خرید استانبول متنوع و دیدنی هستند.. پس اگر هیجان دارید که از بهترین مراکز خرید استانبول ترکیه، پوشاک، زیورآلات و سایر لوازم مورد نیازتان را بخرید، پیشنهاد میکنیم به مراکز خرید مدرن و یا بازارهای سنتی استانبول بروید. بازار بزرگ استانبول، مرکز خرید ترکوز، پاساژ سینان، مرکز خرید بی اوغلو آیش، پاساژ قدیمی اوپرا اونور، سه شنبه بازار و ... از مراکز خرید ارزان استانبول هستند که شما میتوانید خریدهای بسیار ارزان قیمت و مناسبی را از آن‌ها داشته باشید.

از طرفی مرکز تجاری  کانیون استانبول، مرکز خرید لوکس زورلو، استانبول مال، مرکز خرید پالادیوم استانبول، مرکز خرید ایستینیه پارک، و ... نیز با مغازه‌های متنوع و دیدنی، فروشگاه‌های برند، سینما، رستوران، باشگاه و بسیاری امکانات دیگر در دسترس شما هستند.

 

در تور لحظه آخری استانبول کدام تفریحات را تجربه کنیم؟

در شهر استانبول منطقه‌ای به نام سلطان احمد وجود دارد. در این منطقه، اصلی‌ترین آثار تاریخی و شگفت انگیز شهر استانبول قرار دارد و شما میتوانید با رفتن به محله سلطان احمد،  علاوه بر بازدید از این آثار تاریخی و کهن، به خوردن قهوه ترک، شیرینی‌های خوشمزه ترکی (باقلوا یا لوکوم) بپردازید. همچنین میتوانید در اسکله امین اونو، در محدوده فاتیح استانبول قدم بزنید و برای وعده ناهار یا شام، ماهی کبابی، دونر  کباب و یا صدف بخورید. بعد از آن نیز میتوانید به بازار بزرگ استانبول با نام «کاپالی چارشی» سری بزنید و اقلام مورد نیاز و سوغاتی‌های زیبایی را خریداری کنید. اگر قصد خرید از برندهای معروف را نیز دارید، میتوانید مارک‌هایی همچون آرمانی، زارا، پرادا، دیور و شنل را از مرکز خرید ایستینه در خیابان کادسی و محله پینار تهیه کنید.

 

تفریحات رایگان در استانبول کدامند؟

اگر با تور استانبول همراه شوید و بخواهید در این شهر به تفریح و گردش بپردازید، باید بدانید که برخی از تفریحات موجود در استانبول، کاملا رایگان هستند. استفاده از این تفریحات میتواند سفر شما را به یادماندنی و هیجان‌انگیز کند. بنابراین برای داشتن لحظاتی شاد و خاطره‌انگیز، میتوانید از تفریحات رایگان زیر در استانبول استفاده کنید:

 • بازدید از موزه پرا استانبول (Pera Museum)
 • گشت و گذار در محله بالات استانبول (Balat)
 • بازدید از گالری سالت گالاتا استانبول (Salt Galata)
 • بازدید از موزه مدرن استانبول (Istanbul Modern)
 • بازدید از مسجد زیرک استانبول (Zeyrek Mosque)
 • بازدید از گالری هنر استانبول در خیابان استقلال (Art Galleries on İstiklal Street)
 • بازدید از موزه نقاشی و مجسمه سازی استانبول ترکیه (The Museum of Painting and Sculpture)

 

 

تور استانبول از تهران و شهرستان‌ها

 

خوشبختانه تور استانبول از تهران و شهرستان‌های مختلف ایران برگذار میشود. بنابراین شما میتوانید تور استانبول خود را از اصفهان، شیراز، تبریز، مشهد و ... خریداری کنید و پروازهای خود را از این شهرستان‌ها به مقصد استانبول، داشته باشید. پیشنهاد می‌کنیم که برای انتخاب تور مناسب خود، حتماً قبل از خرید با کارشناسان آژانس گردشگری آهو بال تماس حاصل فرمایید.

 

اطلاعات مهم تور استانبول

 

قبل از سفر به ترکیه، بهتر است اطلاعات مهم شهر استانبول را بدانید. شما باید از فرودگاه مهرآباد تهران به مقصد فرودگاه بین‌المللی آتاتورک استانبول را طی کنید. پس از اینکه به هتل خود برسید، میتوانید از جاذبه‌های دیدنی این شهر توریستی بازدید کنید. به عنوان مثال، تنگه بسفر، در مرز بین اروپا و آسیا واقع شده و استانبول را به دو بخش آسیایی و اروپایی تقسیم میکند. همچنین بسیاری از گردشگران دوست دارند مکان‌های دیدنی دیگری مانند آکواریوم استانبول، مسجد ایاصوفیه، برج گالاتا، پل گالاتا، انواع کلیسا‌ها و مساجد قدیمی و کاخ‌های موجود در این شهر را ببینند. در استانبول مردم به زبان ترکی صحبت میکنند و از آنجایی که دین رسمی در ترکیه وجود ندارد، 97 درصد جمعیت آن مسلمانان و مابقی را اهل تسنن و شیعیان تشکیل داده‌اند.

واحد پول رایج در استانبول، لیر ترکیه  (TRY) است و هر 1 لیر ترکیه معادل با 4000 تومان ایران است. در سفر با تور استانبول، شما میتوانید از مراکز خرید متنوع این شهر، شیرینی پسته‌ای، قهوه، قهوه جوش، راحت القلوم، باقلوا، ادویه، زیورآلات، پوشاک و ... را به عنوان سوغات خریداری کرده و با خود به کشورتان ببرید.

لازم به ذکر است که پیش شماره تلفن در ترکیه 90+ است و در استانبول،212 و 216 میباشد. برخی از شماره‌های ضروری در استانبول نیز، عبارتند از:

 • پلیس: 155
 • آمبولانس: 112
 • آتش‌ نشانی: 110
 • امنیت ساحل: 158

اطلاعات مهم استانبول

پیش شماره 0090
واحد پول لیر
پلیس 5274503
اختلاف زمان -1:30 ساعت
زبان رسمی ترکی
آتش‌نشانی 110
ویزا دارد
اورژانس 112
مذهب مسلمان

مراحل تور رزرو

تماس با آژانس و دریافت مشاوره

ارسال قرارداد و واریز هزینه تور

تحویل مدارک و شروع سفر

پشتیبانی ۲۴ ساعته تا پایان سفر

سوالات متداول

 • خیر. با توجه به توافقنامه‌ای که میان شاه ایران و آتاتورک رهبر ترکیه، سال‌ها پیش بسته شده است، ایرانیان برای سفر به ترکیه و تمامی شهرهای آن اعم از استانبول، نیازی به ارائه ویزا ندارند.

   

 • نرخ پرواز، قیمت هتل مورد نظر، امکانات تور، فصل سفر و بسیاری عوامل دیگر، بر قیمت نهایی تورهای استانبول تاثیر ‎می‎گذارند.

   

 • معمولا اوایل مهرماه (به دلیل شروع فصل مدارس)، اواخر فروردین و بعد از تعطیلات نوروز، خرداد و دی ماه (به دلیل شروع فصل امتحانات)، بهمن و اسفند ماه به دلیل شلوغی آخر سال و روزهای اول هفته، بهترین زمان خرید تورهای لحظه آخری استانبول هستند.

   

 • این موضوع کاملا بسته به هدف شما از سفر و سلیقه خودتان دارد. اگر می‌خواهید سفری راحت، سریع و بدون خستگی داشته باشید، باید از طریق تور هوایی استانبول سفر کنید. اما اگر ترس از پرواز دارید، بودجه کمی دارید و برایتان مهم نیست که زودتر به مقصد برسید، باید تور زمینی استانبول را انتخاب نمایید.

   

 • هتل هیلتون، هتل مارمارا، هتل الایت ورلد، هتل تایتانیک داون تاون بی‌اغلو، هتل اینتر کانتیننتال، هتل دیوان، هتل پارک بسفرس، هتل پارما، هتل ریکسوس پرا و هتل گراند حیات، از جمله بهترین هتل‌های استانبول در مرکز شهر و اطراف میدان تکسیم هستند.

   

جستجوی تور
منوی سایت